[google-translator]
نرده و حفاظ شیشه ای

نرده شیشه ای اسپیگات

نرده شیشه ای اسپیگوت یا اسپیگات

نرده شیشه ای اسپیگات یا اسپیگوت یکی از نرده های بسیار زیبا می‌باشد. هندریل شیشه ای اسپیگات از یک سری پایه های نگهدارنده که معمولا ابعادی بین ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر دارند و از متریال های فولادی ، آلومینیوم و استیل ساخته شده می شوند. این پایه ها فرم های مختلفی مانند مقطع مربع و یا دایره و حتی اشکال هندسی سفارشی دیگر نیز ساخته می شوند.

ازجمله مزایای نرده شیشه ای اسپیگات سرعت نصب بالا می باشد. زیرا نصب به صورت روکار است و نیازی به تخریب کف نیست.و هنگام نصب قطعات توسط انکر بولت های مناسب فضای نصب مانند انکر بولت های شیمیایی و یا مکانیکی به کف متصل شده و نیروی وارده بر شیشه را به کف انتقال می دهند .

از مزایای دیگر این نرده نظافت و نگهداری بسیار آسان آن می‌باشد. این نوع از شیشه ها معمولا درکنار استخر ها مورد استفاده قرار میگیرد تا آب به راحتی از آن عبور کند.

بازه گسترده فرم های قطعات نگهدارنده اسپیگات این امکان را برای معماران فرآهم می‌کند که با توجه به نوع فضا و فرم درخواستی از قطعه مورد نظر با پوشش ها در طیف های رنگی مختلف استفاده نمایند.

بدلیل مسائل اقتصادی اجرای یک نرده شیشه ای که دارای قیمتی مناسب و در عین حال زیبایی و ظرافت باشد نیاز اصلی هر پروژه می‌باشد، نرده شیشه ای اسپیگات این امکان را دارد که با تولید و استفاده از پایه هایی با متریال های فولادی و آلومینیوم که قیمتی مناسب تر نسبت به استیل دارند، نسبت به کاهش هزینه ها اقدام نموده و در عین حال با پوشش های رنگ های الکترو استاتیک استحکام و زیبایی مورد نظر را فرآهم آورد. 

مراحل اجرای نرده شیشه ای اسپیگوت :

ابتدا پایه های توسط انکر بولت های مناسب به کف متصل می‌شوند.پس از نصب و فیکس نمودن کامل آن، درپوش های قطعه در محل خود قرار می‌گیرد .سپس لاستیک های ضربه گیر و گوه ها در محل خود قرار می‌گیرند. در این مرحله شیشه ها در محل خود جایگذاری می شوند. و سپس توسط پیچ های تنظیم فشار شیشه های فیکس و رگلاژ می‌گردند. در مرحله آخر با توجه به انتخاب کارفرما هندریل روی شیشه های برش خورده و در محل خود نصب می‌گردد.

چند نکته در مورد نگهداری از نرده شیشه ای اسپیگوت:

  • در محل هایی مانند اطراف استخر و مناطقی که دارای رطوبت است حتما هر چند ماه یکبار نرده ها را چک کنید.
  • از شستن شیشه ها در زیر نور خورشید خودداری کنید تا صدمه نبینند.
  • هر از گاهی اتصالات و نرده ها را بررسی کنید.

قیمت اسپیگوت؟

قیمت این کار ثابت نیست و بستگی به عواملی مثل نوع پایه، نوع شیشه، اندازه و طول نرده و … دارد . در صورتی که کار فرمایان محترم نیاز به پایه های مقرون به صرفه تری نسبت به استیل داشته باشند می توانند از پایه های اسپیگوت فولادی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *